Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 розпочнеться 1 лютого і триватиме до 5 березня. Такий термін встановлює календарний план підготовки та проведення ЗНО 2021 року, затверджений наказом МОН від 30.09.2020 №1210.
До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться за таким графіком:
21 травня – хімія,
24 травня – іспанська, німецька, французька мови,
25 травня – англійська мова,
28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту),
1 червня – українська мова, українська мова і література,
4 червня – історія України,
7 червня – фізика,
10 червня – біологія,
15 червня – географія.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 30 червня.
Докладніше: bit.ly/3onijhM
Сьогодні, 5 січня 2021 року, розпочалась реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Зареєструватися можна до 19 січня включно на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.
Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, учасники/учасниці пробного ЗНО можуть обрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання можна скласти з одного з таких предметів:
☑ українська мова;
☑ українська мова і література;
☑ історія України;
☑ математика;
☑ біологія;
☑ географія;
☑ фізика;
☑ хімія;
☑іноземні мови: англійська, іспанська, німецька та французька.
Тестування відбудуться 10 квітня 2021 року.
У 2021 році кожен учасник/кожна учасниця пробного тестування зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із цього переліку й пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальному сервісі для визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде як ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, так і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших предметів з переліку.
Результати пробного ЗНО 2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі визначення результатів на сайті УЦОЯО, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня.
Докладніше: bit.ly/3pMOND9
#ЗНО2021 #ЗагальнаСередняОсвіта
У 2021 році зовнішнє незалежне оцінювання буде відбуватися з певними змінами. Тестування проводитиметься з 21 травня до 16 липня. Зареєструватися для участі в ЗНО можна в період з 1 лютого до 5 березня 2021 року.
Для проходження ДПА у формі ЗНО керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів до 1 березня 2021 року. До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Випускники закладів загальної середньої освіти будуть складати ЗНО з п’яти предметів серед 12 представлених. Обов’язковим є тестування з української мови або української мови і літератури. Інші предмети обираються з переліку: математика, історія України, географія, біологія, хімія, фізика, англійська, французька, німецька та іспанська мови.
Графік основної сесії ЗНО-2021:
- 21 травня – тестуванням з хімії;
- 24 травня – тестування з іспанської, німецької, французької мов;
- 25 травня – з англійської мови;
- 28 травня – з математики;
- 1 червня – з української мови, української мови і літератури;
- 4 червня – з історії України;
- 5 червня – з географії;
- 7 червня – з фізики;
- 10 червня – з біології.
Інформація про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів з’явиться на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року.
Пробне ЗНО-2021 з усіх предметів відбуватиметься 10 квітня 2021 року. Зареєструватися в ньому можна з 5 по 19 січня 2021 року на сайті УЦОЯО за посиланням. Учасник може обрати лише один предмет. Додатково можна завантажити тестові зошити з інших дисциплін та пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів, які будуть оприлюдені на інформаційних сторінках учасників 16 квітня 2021 року.
Новації у ЗНО-2021
Відповідно до наказу МОН випускники, які завершують у 2021 році школу та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обрати, яке ЗНО складати: з української мови та літератури, або лише з української мови.
Для вступу на більшість спеціальностей в університетах достатньо тестування з української мови. Абітурієнти, що будуть здобувати гуманітарні знання, мають складати ЗНО з української мови та літератури.
ЗНО та ДПА для учнів шкіл
ДПА-2021 буде проводить у формі ЗНО. Обов’язковими предметами є українська мова та математика. Третім предметом може бути історія України або іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська мова – за вибором учня). Четверта дисципліна обирається з переліку: історія України або іноземна мова, фізика, біологія, хімія географія, (за вибором учня).
Оцінювання результатів ЗНО проводиться за 200-бальною шкалою, а ДПА – 12-бальною.
Випускники, які будуть складати ЗНО з української мови і літератури, отримають три оцінки: за ДПА, за ЗНО з української мови та за ЗНО з української мови і літератури. Якщо обирається тестування лише з української мови, то учень отримає оцінку з ДПА та ЗНО з мови.
Особливості сертифікаційних робіт з різних предметів
Сертифікаційна робота з української мови складатиметься з 40 завдань з української мови, з яких 39 передбачають вибір відповіді або на встановлення відповідності та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.
Натомість сертифікаційна робота з української мови і літератури складатиметься з 67 завдань, з яких 24 - з літератури та 39 – з української мови (з вибором відповіді та на встановлення відповідності), 4 - з української мови з наданням письмової відповіді. Тривалість іспиту складає 210 хвилин.
Сертифікаційна робота з математики для учнів, які не вивчали дисципліну на профільному рівні, складатиметься з 28 завдань. Тривалість іспиту становить 150 хвилин.
Учні, які вивчали математику на профільному рівні, отримають сертифікаційну роботу, що складатиметься з 34 завдань поглибленого рівня. Тривалість іспиту складає 210 хвилин.
Сертифікаційна робота з історії України містить 60 завдань різних форм: 46 - з вибором однієї правильної відповіді, 6 - на встановлення відповідності, 4 - на встановлення відповідності, 4 – з вибором трьох правильних відповідей.. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.
Сертифікаційні роботи з іноземних мов складатимуться з 59 завдань: 16 – аудіювання, 22 – читання, 20 – використання мови, 1 – письмо. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.
Сертифікаційна робота з фізики містить 38 завдань різних форм: 20 - з вибором однієї правильної відповіді, 4 - на встановлення відповідності або "логічні пари", 14 - відкритої форми з короткою відповіддю. Тривалість іспиту складає 180 хвилин.
Сертифікаційна робота з хімії містить 52 завдання різних форм: 34 - з вибором однієї правильної відповіді, 4 - на встановлення відповідності або "логічні пари", 14 - відкритої форми з короткою відповіддю. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.
Сертифікаційна робота з біології містить 50 завдань різних форм: 38 - з вибором однієї правильної відповіді, 8 - на встановлення відповідності та 4 - з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.
Сертифікаційна робота з географії містить 54 завдання різних форм: 36 - з вибором однієї правильної відповіді, 6 - на встановлення відповідності, 6 - відкритої форми з короткою відповіддю та 6 - з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповідей. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.
Випускники українських шкіл з 2021 року обов'язково складатимуть Державну підсумкову атестацію з математики. Раніше можна було обирати між математикою та історією України.
⠀
Таким чином обов’язковими до проходження є чотири предмети:
▪️ українська мова/ українська мова та література
▪️ математика
▪️ на вибір: історія України або іноземна мова
▪️ на вибір: один з навчальних предметів
⠀
Крім цього, випускники 2021 року також зможуть складати ЗНО із 5 предметів. До цього часу максимальна кількість була 4.
Дізнайтесь де саме Ви будете проходити ЗНО!
Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти здійснено розподіл учасників ЗНО за пунктами проведення у Волинській, Львівській та Рівненській областях.
Учасники, зареєстровані для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, матимуть можливість роздрукувати запрошення-перепустки, де буде вказана адреса пунктів проведення ЗНО на обрані предмети тестування.
Для цього необхідно зайти на «Інформаційну сторінку учасника ЗНО» (за номером сертифіката та пін-кодом, який є у ньому) через сайт УЦОЯО чи сайт Львівського регіонального центру оцінювавння якості освіти.
Нагадуємо, що допуск учасників у пункти проведення ЗНО здійснюється у дні проведення тестувань з 10.15 год. до 10 год.50 хв. за наявності:
-
документа, що посвідчує особу (паспорта, ІD картки тощо),
-
Сертифіката;
-
запрошення-перепустки
Бажаємо успіху!
Наказом Міністерства освіти і науки України від 11 травня № 635 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів:
• українська мова і література • історія України • математика • біологія • географія • фізика |
• хімія • англійська мова • іспанська мова • німецька мова • французька мова |
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року № 1426.
Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року № 947 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.
ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
- українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
- математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
- один з предметів із запропонованого вище переліку (на вибір випускника).
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:
- для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
- для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.
ВСТУП
Відповідно до проекту Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України, 2020 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів, крім іноземних мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
Взявши участь у пробному ЗНО, Ви зможете:
- ознайомитись із
- процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання,
- структурою та змістом тестового зошита,
- порядком доступу до пункту тестування та робочого місця;
- отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу;
- психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
- навчитись ефективно розподіляти час;
- оцінити свій рівень навчальних досягнень.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році відбудеться:
21 березня з української мови і літератури;
28 березня з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.
У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.
Зареєструватись на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні зможуть особи, які бажають його пройти на території Волинської, Львівської або Рівненської областей.
Реєстрація триватиме з 03 до 24 січня 2020 року.
Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО будуть створені інформаційні сторінки, на яких до 2 березня розміщуватиметься інформація про час і місце проходження пробного ЗНО, а згодом – результати проходження тестування.
Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:
- 21 – 23 березня - українська мова і література;
- 28 – 30 березня - історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови.
Результати тестування з української мови і літератури будуть оприлюднені на інформаційних сторінках учасників 27 березня, з інших предметів – 3 квітня.
Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.